Aktualności - archiwum

października

Ukazała się publikacja "UCZELNIE NA RZECZ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO". Można ją zobaczyć TUTAJ.

czerwca

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wydał Zarządzenie nr 32 w sprawie opłat pobieranych od kandydatów na studia za postępowanie związane z potwierdzaniem efektów uczenia się. Nie wprowadzono analogicznej opłaty od studentów. Stanowi to dodatkową zachętę do starania się o uznanie przedmiotów przez studentów posiadających określone efekty kształcenia zdobyte poza szkolnictwem wyższym.

maja

Wiedzą o nas w Polsce! Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zorganizowało w 3 miastach kraju cykl seminariów na temat potwierdzania efektów uczenia się. W ich trakcie wskazywano, że poza wymogiem ustawowym wprowadzenia przez uczelnie od roku akademickiego 2015/2016 potwierdzania efektów uczenia się w kontekście przyjęć na studia, stosowane jest także w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu uznawanie efektów kształcenia u osób studiujących.

kwietnia

Uznawanie efektów kształcenia cieszy się rosnącą popularnością. W drugim semestrze funkcjonowania złożono 26 wniosków, z czego 5 zostało rozpatrzonych pozytywnie. Zachęcamy wszystkich studentów do składania z wyprzedzeniem wniosków dotyczących przedmiotów będących w programie kolejnych lat studiów. Do 30 czerwca Punkt Informacyjny działa bez zmian i udziela porad wszystkim zainteresowanym w czasie dyżurów określonych w zakładce na górze niniejszej strony

marca

Senat uczelni uchwałą nr 22/2015 przyjął Regulamin potwierdzania w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu efektów uczenia się zdobywanych w systemach pozaformalnych i nieformalnych. Dotyczy on osób ubiegających się o przyjęcie na studia. Został opracowany na podstawie zapisów Regulaminu przyjętego uchwałą Senatu nr 28/2014, który stanowił efekt projektu Kuźnia Kadr 6. Regulamin dla studentów zachował ważność i tym samym obecnie funkcjonują dwa regulaminy przeznaczone dla różnych adresatów.

marca

Zakończyła się druga tura szkoleń na temat rozwiązań stosowanych w niemieckim szkolnictwie wyższym w zakresie uznawalności efektów kształcenia. Doświadczenia niemieckie można było obecnie skonfrontować z doświadczeniami Uniwersytetu Ekonomicznego. Uczestnikami szkoleń byli pracownicy uczelni wrocławskich, a omawiane zagadnienia posłużą im do wypracowania własnych rozwiązań w tym zakresie.

lutego

Ukazał się nowy numer magazynu „Kuźnia Kadr” (nr 1/2015) w całości poświęcony formom kształcenia ustawicznego realizowanym w ramach Kuźni Kadr 6. Artykuły do numeru napisali m.in. przedstawiciele pracodawców, Punktu Informacyjnego z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Partnera Projektu z Alice Salomon Hochschule Berlin. Zachęcamy do lektury magazynu

grudnia

Procedura uznawania efektów kształcenia zdobytych poza systemem szkolnictwa wyższego w pełni funkcjonuje! W pierwszym semestrze działania tej innowacji studenci Uniwersytetu Ekonomicznego złożyli 8 wniosków, a komisje wydziałowe rekomendowały uznanie 2 wniosków. Towarzyszyło temu ok. 100 zapytań składanych drogą mailową, telefonicznie lub osobiście w Punkcie Informacyjnym. Zachęcamy do kontaktu z Punktem Informacyjnym.

października

Zapraszamy do udziału w II edycji szkoleń otwartych!

lipca

Rozpoczął oficjalnie działa- lność Punkt Informacyjny służący poradami wszystkim studentom zainteresowanym skorzystaniem ze ścieżki potwierdzenia kwalifikacji zdobytych poza Uczelnią. Informacji można zasięgać w bud. L pok. 113, także droga telefoniczną (71) 3690 696 oraz mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czerwca

Senat UE Wrocław przyjął uchwałę nr 28/14 zatwierdza- jącą Regulamin uznawalności efektów kształcenia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zdobywanych w systemach pozaformalnych i nieformalnych. Umożliwia on wprowadzenie procedury uznawalności od początku roku akademickiego 2014/2015. Przyjęcie Regulaminu było to możliwe dzięki kilkumiesięcznemu wysiłkowi merytorycznemu oraz konsultacjom prowadzonym w ramach Kuźni Kadr 6.

czerwca

Zakończyły się dwie edycje czterodniowego szkolenia z zakresu uznawalności wiedzy i umiejętności zdobywanych poza uczelnią. Szkolenia prowadził Partner Projektu – pani Sieglinde Machocki z Alice Salamon Hochschule Berlin. W szkoleniach wzięły udział 32 osoby reprezentujące wszystkie wydziały Uniwersytetu Ekonomicznego. Zapoznanie się z doświadczeniami 12 lat działania systemu uznawalności u naszego Partnera (przy okazji także z doświadczeniami brytyjskimi i francuskimi) stanowi nieocenioną pomoc, ułatwiającą skuteczne wdrożenie systemu uznawalności w naszej uczelni.

września

Dzień Absolwenta w Kuźni Kadr! Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów w najbliższą sobotę do budynku L. Oprócz miłych spotkań po latach będzie to okazja do zdobycia ciekawych informacji na temat naszego projektu oraz planowanych działań, a także poczęstować się „kuźniowymi” słodyczami i owocami.

sierpnia

Zapraszamy do zapoznania się z treścią magazynu Kuźni Kadr, dedykowanemu w całości kształceniu ustawicznemu.

Magazyn Kuźni Kadr nr 5

sierpnia

Wizyta Partnera z Alice Salomon Hochschule Berlin. Podczas 3-dniowego pobytu Zespół Projektowy pracował nad możliwościami wdrożenia rozwiązań w obszarze uznawalności kwalifikacji zdobytych w ramach kształcenia pozaformalnego i nieformalnego. Podsumowano również dotychczasowe działania w projekcie oraz wyniki badań pierwotnych.
Czas na fazę wdrażania!
Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4

lipca

Prezentujemy zbiór opracowań podsumowujących stan wiedzy z obszaru kształcenia ustawicznego (12 raportów przygotowanych przez ekspertów i konsultantów). Prosimy o przejście do zakładki MATERIAŁY