Szkolenie pt. Uznawalność efektów kształcenia zdobytych poza uczelnią – rozwiązania stosowane w niemieckim szkolnictwie wyższym

Zapraszamy pracowników ekonomicznych szkół wyższych na szkolenie pt. Uznawalność efektów kształcenia zdobytych poza uczelnią – rozwiązania stosowane w niemieckim szkolnictwie wyższym

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymaganiami stawianymi uczelniom oraz osobom chcącym skorzystać z procedury potwierdzającej efekty kształcenia, jak również z możliwościami przygotowania i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze uznawalności.

Szkolenie prowadzone będzie przez wieloletnich praktyków i specjalistów z Niemiec zajmujących się problematyką uznawalności wiedzy i umiejętności zdobywanych poza uczelnią na poczet studiów. W jego trakcie zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk oraz rozwiązań stosowanych w Niemczech na poziomie legislacyjnym, organizacyjnym i narzędziowym.

Zakres szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

1. Uznawanie wiedzy i umiejętności zdobytych poza uczelnią: kontekst, uwarunkowania, ramy prawne.
2. Indywidualna i instytucjonalna procedura uznawalności.
3. Kryteria jakościowe w procedurze uznawalności.
4. Gra symulacyjna: Posiedzenie Senatu Uczelni w sprawie wprowadzenia procedury uznawalności.

Organizacja:

- Data rozpoczęcia: 09.02.2015 r.
- Data zakończenia: 12.03.2015 r.
Czas trwania szkolenia: 24 godziny, tj. 4 sesje szkoleniowe, w godz. 9-15

Do wyboru:

Grupa I: poniedziałek-wtorek (09-10.02.2015 r. oraz 09-10.03.2015 r.)
Grupa II: środa-czwartek (11-12.02.2015 r. oraz 11-12.03.2015 r.)

Osoby chętne do udziału w szkoleniu prosimy o:
1.    Wypełnienie formularza rejestracyjnego - FORMULARZ REJESTRACYJNY
2.    Dostarczenie do Biura Projektu (pok.12, bud. L)  poniższych dokumentów w terminie najpóźniej do 05.02.2015 r.:

Zapisy trwają od 16.01. do 02.02.2015 r.

Wszelkie pytania dotyczące szkoleń proszę kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 71/36 80 932